Firma Champion została założona w 1907r. i jest znaną marką części samochodowych, która należy do Federal Mogul Corporation. Początkowo produkty tej firmy przeznaczone były na amerykański rynek samochodowy. Od 1922r. firma zaczęła być obecna na rynku europejskim. Obecnie producent posiada fabryki w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii i Włoszech. Champione jest dostawcą oryginalnych części, dla takich marek samochodowych, jak: Audi, Alfa Romeo, Lamborgini, Ferrari, Dodge, Fiat, Harley, Nissan, Peugeot, Suzuki, Volvo i kilku innych.

         Wszystkie filtry marki Champion spełniają wysokie standardy OE i wymagania najnowszych silników. Są testowane zgodnie z obowiązującymi standardami ISO oraz spełniają wymagania nowych silników Euro 5 i Euro 6.

               Filtry powietrza marki Champion chronią silnik samochodu przed zanieczyszczeniami. Poprzez prawidłową filtrację powietrza zapewniają niski poziom zużycia paliwa, utrzymują ciśnienie silnika na prawidłowym poziomie oraz chronią przed awarią lub jego uszkodzeniem.

               Filtry paliwa Champion do silników diesla z układami wtryskowymi typu common rail są wyprodukowane z wielowarstwowego materiału syntetycznego, wyprodukowanego w technologii pneumotermicznej co zwiększa wydajność filtrowania.

               Filtry oleju Champion są produkowane z mikrowłókien szklanych, co umożliwia lepszą filtrację zanieczyszczeń w porównaniu z konwencjonalnymi materiałami filtracyjnymi.

               Poprzez wprowadzenie technologii Flexi Frame w produkcji filtrów kabinowych można montować te filtry bez ryzyka uszkodzenia lub deformacji. Dzięki związkom węgla aktywnego zawartego w materiale filtracyjnym nie przepuszczają zarówno pyłów, jak i toksycznych gazów spalinowych.

               Filtry powietrza, paliwa, oleju oraz kabinowe marki Champion otrzymały również nowe opakowania z interaktywnymi kodami QR, które ułatwiają sprawdzenie numeru części. Link ukryty w kodzie graficznym QR kieruje również do filmów instruktażowych oraz szczegółowych instrukcji montażu filtrów kabinowych dostępnych w katalogu na stronie internetowej.